2 Şubat 2016 Salı

Arı Sütü Kremi Nedir ? Arı Sütünün Faydaları

Arı Sütü Kremi  Nedir ? Arı Sütü Kremi Faydaları

Arı sütü ( royal jelly ) içeriği sayesinde oldukça faydalıdır. Öyle ki bir arı, arı sütüyle beslenerek 6 yıl yaşarken diğer arılar normal beslenerek 6-7 ay yaşıyor. Arılar doğduklarında 3 türe ayrılır. İşçi arılar sürekli bal yapmakla görevlidir. Erkek arılar çoğalmakla görevlendirilirler ve arı sütüyle beslenen arı kraliçe arı olur ve bal kovanına binlerce yumurtayla verim sağlar.

Arı sütü kremi, arıların kendi vücudunda üretmiş oldukları jel kıvamında ekşi bir tada sahip ve rengi krem rengindedir. Arı sütü genç bal arılarının salgı bezinde üretilir ve kraliçe arı hayatı boyunca arı sütüyle beslenir. Dünyadaki tüm arılar doğadan topladıklarıyla bal, polen ve propolis üretir. Bedeninde ise arı sütü, mum ve arı zehri üretir. Çevrenin ve havanın etkisiyle toplayarak ürettikleri bal, polen ve propolisin tadı farklılık gösterirken; kendi vücudunda ürettiği arı sütü, mum ve arı zehri bütün dünyada aynı etkiye sahiptir. Arı sütü ülkemizde daha yeni yeni kullanılmaya başlanmıştır.


Doğum sürecinden kanser hastalığına kadar birçok faydası bulunmaktadır. Doğal bir yardımcıdır.Bu süreçlerde çok iyi bir destekçidir.

0 yorum:

Yorum Gönder